תזונה 20.07.2023

כיצד ניתן לאזן הפרעות מטבוליות של גיל המעבר בעזרת תזונה?

במחקר במודל עכבר נמצא כי איזון נכון בצריכת חומצות שומן רוויות וחומצות שומן רב-בלתי רוויות מביא להטבה מטבולית משמעותית בגיל המעבר

מזון עשיר באומגה 3. צילום: שאטרסטוק

נשים בגיל המעבר ולאחריו נמצאות בסיכון מוגבר להשמנת יתר, לתחלואה קרדיווסקולרית, אוסטיאופרוזיס ודיסביוזיס של המעי בשל ירידה בריכוז 17-בטא-אסטרדיול בדם.

ייתכן שתזונה עשירה בחומצות שומן רב-בלתי רוויות (Polyunsaturated Fatty Acids - PUFA) מסוג אומגה-6 ובייחוד חומצה לינולאית (Linoleic Acid - LA) וענייה בחומצות שומן רוויות (saturated fatty acids - SFA) הנמצאות בשמן קוקוס ו-PUFA מסוג אומגה-3, יכולה להחמיר את התסמינים הנובעים מחסר באסטרוגן.

על מנת לבחון השערה זו החוקרים לקחו נקבות עכברים טרנסגניים מסוג fat-1 או עכברים מסוג C57BL/6J שכרתו להן את השחלות, פעולה אשר מפחיתה את הרמות האנדוגניות של PUFA מסוג אומגה-6. לאחר מכן נתנו לנקבות העכברים אסטרוגן בנזואט (Estrogen Benzoate - EB) או טיפול שווא והזינו אותן בתזונה עשירה בשומנים עם יחס PUFA ל-SFA גבוה או נמוך למשך כ-15 שבועות.

תוצאות המחקר הדגימו כי נקבות העכברים שטופלו עם EB הדגימו הפיכות של השמנת היתר, עמידות לאינסולין ואובדן מסת עצם שנצפו לאחר כריתת השחלות.

נקבות העכברים מזן fat-1 שקיבלו תזונה עם 1% LA הדגימו ירידה משמעותית במשקל ובשומן בעוד שאלו מזן C57BL/6J שעברו כריתת שחלות וקיבלו הזנה עם 22.5% LA הדגימו עלייה משמעותית בצריכת האנרגיה ובפעילות לאחר הטיפול עם EB.

תזונה שהכילה SFA משמן קוקוס ו-FA מסוג אומגה-3 סייעה בהגנה מפני עמידות לאינסולין גם ללא טיפול עם EB. שיפור ברגישות לאינסולין נצפה גם בעכברים מזן הבר ומזן fat-1 שקיבלו הזנה עם 1% LA יחד עם טיפול עם EB, בעוד עכברים מזן fat-1 שקיבלו הזנה המכילה 22.5% LA הדגימו הגנה מפני התפתחות עמידות לאינסולין גם ללא טיפול עם EB.

ייצור חומצות שומן בשרשראות קצרות על ידי חיידקי המעי נמצא קשור לייצור של FA מסוג אומגה-3 ולשיפור בהומאוסטזיס של אנרגיה.

מסקנת החוקרים היתה כי צריכה תזונתית מאוזנת של חומצות שומן, המכילה SFA ויחס נמוך בין חומצות שומן מסוג אומגה 6 לחומצות שומן מסוג אומגה 3, יעילה יותר באיזון הפרעות מטבוליות בתקופות שבהן יש חסר באסטרוגן (E2).

מקור:

Sui K, Yasrebi A, Malonza N, Jaffri ZH, Fisher SE, Seelenfreund I, McGuire BD, Martinez SA, MacDonell AT, Tveter KM, Longoria CR, Shapses SA, Campbell SC, Roopchand DE, Roepke TA. Saturated Fatty Acids and Omega-3 Polyunsaturated Fatty Acids Improve Metabolic Parameters in Ovariectomized Female Mice. Endocrinology. 2023 Apr 17;164(6):bqad059. doi: 10.1210/endocr/bqad059. PMID: 37029960.

נושאים קשורים:  שמן קוקוס,  חומצות שומן רב-בלתי רוויות,  אומגה 3,  אומגה 6,  הומאוסטזיס של אנרגיה,  מטבוליזם של גלוקוז,  חיידקי מעי,  מחקרים
תגובות
 
האחריות הבלעדית לתוכנן של תגובות שיפורסמו על ידי משתמשי האתר, תחול על המפרסם ועליו בלבד. על המגיבים להימנע מלכלול בתגובות תוכן פוגעני או כל תוכן אחר, שיש בו משום פגיעה או הפרת זכויות של גורם כלשהו